29 Aralık 2012 Cumartesi

Makrome Bileklikler

Bugün hava kapalı ve tatil günü olduğu için kızımla bir şeyler yapmak istedik ve bileklik yapmaya karar verdik. Daha önce de bu bilekliklerden yapmıştım ve hepsi arkadaşlarıma gitti kendime hiç kalmadı. Bu sefer ben kendime kızım da kendine yaptı, inşallah yeni yılda bize uğur getirirler.


Bu bilekliklerin yapımı için  internette biraz araştırma yapmıştım. Aslında yapımı çok kolay. Yapmak isteyenler için paraşüt ipini kullanmalarını öneririm. Daha sağlam oluyor ve daha güzel görünüyor.

27 Aralık 2012 Perşembe

Pencereme Gelen kedi

Sabah mutfak pencereme gelen kediyi görünce birden çocukluğuma gittim. Sokağımızda yaşayan, arkadaşlarımla birlikte sahiplendiğimiz, bu güzel sarı kedi gibi pencerelerimize gelen bir kedimiz vardı. Bu kedicik, insani değerlerin çok daha ön planda olduğu o güzel günleri hatırlattı bana. İnsanların birbirini önemsediği, dostlukların daha gerçek olduğu günlerdi. Bununla birlikte ben gene de hobisi olan insanların kendileri ve çevreleri ile daha barışık ve mutlu olduklarını düşünüyorum. 2013 yılının hepimize  bol sevgi, sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim.

Kumaş Çanta


Kumaş çantaları çok seviyorum. Ben de yapabilir miyim diye düşünürken aşağıda yer alan çanta çıktı ortaya.  Şu an kızım kullanıyor. Biraz dikiş bilenler rahatlıkla yapabilirler.


İçi için siyah kumaştan astar ve manyetik çıtçıt kullandım. Kumaş seçenekleri ve çıtçıt için İstanbul'da oturanlar Eminönü'ne bakabilirler.

24 Aralık 2012 Pazartesi

Mim Zamanı

Kitapların Dünyası'ndan yazılarını zevkle okuduğum sevgili Şevval, bana da mim göndermiş, teşekkür ediyorum ve sorularını cevaplamaya çalışıyorum.

1- Mantığın mı yoksa duyguların mı ön plandadır? 

Zaman zaman mantığım, çoğunlukla duygularım ön plandır. Aslında içimdeki sesi dinliyorum diyebilirim.

2- İnsanlar niye mutlu değiller? Niye gözlerinin önündeki mutlulukları görmüyor ve şükretmesini bilmiyorlar?

Mutsuzluk nedenleri kişilere göre çok değişken. Mesela sevdiği insanları kaybedenleri ele alırsak, hiç bir şeyin onlar için teselli edici olamayacağını kabul ederiz. öte yandan kimi insanlar da, abuk sabuk nedenlerle hayatı hem kendilerine hem de çevrelerine zehir edebiliyorlar.

3- Çok para harcayıp keşke almasaydım ya da harcamasaydım dediğin bir şey var mı?

Çok isteyerek aldığım bazı şeyler için pişmanlık duyduğum olmuştur. Ama pahalı bir şey alacaksam iyi araştırmaya, danışarak satın almaya çalışırım, bu nedenle büyük pişmanlıklarım yok diyebilirim.


4- Haklı olduğun bir konuda hakkını savunur musun yoksa susmak adalet mi dersin?

Genellikle susmam, ama bazen söz gümüşse sükut altındır.

5- Tok gözlü müsün yoksa her şeyim olsun diyenlerden misin?

Şimdi tok gözlüyüm desem tam olarak doğru olmaz. Bazen her insan gibi gözümün döndüğü anlar olur, ama bu her şeyim olsun anlamında değil. Mesela kitap ya da yeni bir şeyler öğrenmek konusunda aç gözlü biraz da maymun iştahlı olduğumu söyleyebilirim.


Hepinize iyi bir sene diliyorum.


10 Aralık 2012 Pazartesi

Kutular

Birisi tablet deterjan diğeri de toz detarjan kutusu olan bu iki kutu kağıt kaplananarak, düğme ve gözlük kutusu olmak üzere hayata geri döndüler.
 Bu tür kutuları kaplarken iç kısımlarını da kaplarsanız, çok daha hoş gözükeceklerdir.Düğme kutusu da neymiş demeyin, yeni aldığınız giysilerin yedek düğmelerini saklamak için bile işinize yaracaklardır.