20 Ocak 2013 Pazar

Pi'nin Yaşamı

 Zorlu bir süreç sonrası, dün çocuklarla birlikte "Pi'nin yaşamı" isimli filme gidebildik. İstanbul'da, hafta sonları sinemaya gitmek bazen yoğunluk yüzünden gerçekten insanı zorluyor. 

ilginç bir film olması nedeniyle sizlerle paylaşmak istedim. Film Yann Martel'in çok satan kitap serisinden uyarlanmış. Konusu kısaca şöyle: Pi, Hindistan'da ailesi ile birlikte bir hayvanat bahçesinde yaşamaktadır. Babasının kararıyla Kanada'ya göç etmek üzere tüm hayvanlar ve ailesi ile birlikte Hindistan'dan bir yük gemisine binerler. Gemi, trajik bir şekilde batar, Pi, Pasifik Okyanusu'nun zor  koşulları içerisinde, bir can kurtaran filikasında yapayalnız kalır. Yalnız derken sandalın içerisinde onunla birlikte bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan, Richard Parker adında bir Bengal kaplanı da bulunmaktadır. Pi, yanında hayvanlarla birlikte hayatta kalma savaşı verir. Film, 3D olarak çekilmiş, görsel zenginliği olan, simgelerin kullanıldığı ve genel olarak inanç konusunun işlendiği bir film. 

Filmin bizi etkileyen yanı, her birimizin ayrı anlamlar yüklediği sonu odu. Eve geldikten sonra epey bir süre üzerinde tartıştık. Herkes kendine uygun, farklı bir son seçti.

Sonuç olark ilginç ve farklı bir film, hafta sonunu değerlendirmek isteyenler için bir alternatif olabilir. (filmde 13 A sınırlaması var)

Hepinize keyifli bir hafta sonu dilerim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder